Niestety, w roku 2016 nie mogę towarzyszyć mamom w porodach, gdyż pod koniec maja rodzę synka.

Nie chcesz lub nie możesz rodzić razem ze swoim mężem, partnerem, a nie chcesz rodzić sama. A może obawiasz się, że on będzie daleko poza Poznaniem i część porodu zajmie mu dojazd do Ciebie. A może oboje czujecie, że warto by było mieć kogoś "w odwodzie" - kto podpowie mu, jak Cię wymasować, jaką przyjąć pozycję; kto wytłumaczy, co się dzieje  z Tobą i dzieckiem. 

Jeśli więc uważasz, uważacie że przyda się Tobie czy Wam wsparcie - zapraszam  na niezobowiązujące spotkanie:

Zobaczysz, w jaki sposób mogę Ci pomóc i naocznie przekonasz się, czy będziesz czuć się swobodnie w moim towarzystwie. Jest to spotkanie bezpłatne. Możesz też mnie poznać "przy okazji" - w czasie spotkań naszej szkoły rodzenia grupowej lub indywidualnej.

Kilka słów o mnie - Ania Koszla, tel 606 95 99 92

Moją wiedzę i umiejętności przekazuję już od 2004 roku na zajęciach szkoły rodzenia, którą założyliśmy i prowadzimy z mężem Michałem. Ukończyłam także szkolenie dla douli. Poprzez bycie przy porodach oraz kontakt z mamami po porodzie (przy okazji licznych porad laktacyjnych lub spotkań w klubie czy indywidualnych) stale oceniam i weryfikuję mój sposób przygotowania do porodu. Współpracuję też z kilkoma położnymi i lekarzami z poznańskich porodówek, aby być na bieżąco z praktykami szpitalnymi.

Jestem także mamą 4 dzieci urodzonych drogami natury.

A po spotkaniu...

Tutaj ważne jest spokojne przemyślenie sprawy. Abyś miała pewność, że moja obecność przy porodzie nie będzie przeszkadzać Tobie i tacie dziecka, oraz, że dokonałaś dobrego wyboru, na decyzję o mojej obecności przy porodzie czekam do kilku dni po spotkaniu. 

Jeśli się zdecydujesz, nadchodzi czas na spotkanie omawiające Twoje preferencje porodowe i kwestie organizacyjne.

Omawiamy wówczas wszelkie aspekty techniczne i organizacyjne, ale też wypróbowujemy możliwości porodowe - spotkanie to dobrze jest przeprowadzić na miesiąc przed porodem, lub nawet jeszcze wcześniej.

Wynagrodzenie za obecność przy porodzie - kliknij tutaj

Kim jest doula?

Doula to towarzyszka mamy - w czasie ciąży, przy porodzie, po narodzinach.

To osoba, która ma wiedzę i doświadczenie (przeważnie - sama jest mamą), a zadaniem jej jest wspieranie, bycie przy kobiecie, która stawia pierwsze kroki na drodze macierzyństwa. W czasie porodu doula nie zastępuje położnej (nie bada, nie podejmuje żadnych decyzji). Jej rola to dodawanie mamie wiary we własne siły i możliwości oraz pomoc praktyczna: oparcie w pozycjach porodowych, wymasowanie, podanie wody, przypominanie, co warto zrobić na danym etapie porodu.

Doula może być pomocna już od pierwszych godzin porodu, w domu - gdy rodząca czuje, że "to już się zaczęło", lecz jeszcze nie odczuwa potrzeby wyjazdu do szpitala. 

W szpitalu doula może być przy porodzie przez cały czas lub też częściowo - według potrzeb rodzącej mamy, według możliwości taty dziecka (w szpitalach w Poznaniu teoretycznie przy rodzącej może być tylko 1 osoba w danym momencie  - ale osoby te mogą się zmieniać, czasem też położne pozwalają na jednoczesną obecność taty i douli).