Ania i Michał Koszla

staramy się jak najlepiej przygotować uczestników szkoły rodzenia nie tylko do porodu, ale też do poporodowej rzeczywistości. Prowadzimy ćwiczenia, jesteśmy obecni na spotkaniach z innymi specjalistami, a sami dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem na spotkaniach: o ciele mamy i o rozwoju dziecka (Michał), o emocjonalnym przygotowaniu do porodu i rodzicielstwa oraz o karmieniu piersią (Ania). Staramy się też uczestnikom szkoły przekazać nasze spojrzenie na poród jako wydarzenie niesamowite, ekstremalne, ale cudowne. Więcej o nas przeczytasz w zakładce „założyciele”.

Położne:

Natalia Rajncz

Z zawodu jestem położną, ukończyłam Akademię Medyczną na wydziale Nauk o Zdrowiu, jestem także absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Wydziału Studiów Edukacyjnych. Od wielu już lat pracuję na oddziale porodowym Szpitala Klinicznego przy ul. Polnej.

W stopniu podstawowym posługuję się językiem migowym. Interesuję się muzyką, śpiewam w chórze, gram na pianinie, gitarze i bębnach. Kocham turystykę wysokogórską, w górach staram się spędzać niemal każdą wolną chwilę. Niedawno odkryłam i polubiłam wspinaczkę skałkową i w lodzie. Od czerwca 2010 roku jestem też mamą.

Dominika Cyborowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego z tytułem licencjata położnictwa. Zdobytą wiedzę pogłębiam na studiach magisterskich. Pracę zawodową łączę z moją pasją i powołaniem, jakim jest oddział porodowy. Szczególnie interesują mnie standardy porodu i opieki nad noworodkiem w krajach odmiennych kulturowo oraz silnie rozwiniętych. Wiedzę swoją w tym zakresie udało mi się poszerzyć podczas stypendium na Uniwersytecie w Jyvaskyli (Finlandia).

W życiu prywatnym uwielbiam podróże i sporty zimowe. Narty, które towarzyszą mi od najmłodszych lat i snowboard - wielkie wyzwanie, przed którym staję od kilku sezonów. Jestem mamą Marysi.

Paulina Praszkowska

Położną zostałam w 2009r., kończąc Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Czas studiów pozwolił mi odkryć w sobie pasję, którą w codzienności rozwijam pracując na oddziale porodowym. Wielką radością jest dla mnie uczestniczenie przy narodzinach małego człowieka, a troska o jego dobro i szczęśliwe przyjście na świat są impulsem do ciągłego poszerzania swojej wiedzy w zagadnieniach opieki i resuscytacji noworodka, a także laktacji. Kocham turystykę górską, skrzydeł dodaje mi jazda na rowerze, a oddechem od codzienności jest śpiew w chórze.

Wątpilwości związane z zabiegami porodowymi rozwiewają:

Olga Wituła lub Monika Pawałowska- lekarki pracujące na oddziale ginekologiczno - położniczym szpitala przy ul. Lutyckiej.

Na pytania związane ze zdrowiem dziecka odpowiada 

jedna z trzech młodych pań doktor (Bogna, Kasia, Iwona,), na co dzień pracujące na oddziałach dziecięcych szpitala przy ul. Szpitalnej


 

Edyta Wdowiak

Jestem magistrem fizjoterapii. Od 1994 zajmuję się diagnozą i terapią dzieci w różnym wieku. Jestem terapeutką koncepcji NDT-Bobath. Posiadam certyfikat terapeuty Integracji Sensorycznej. W 2010 odbyłam zaawansowany kurs NDT Bobath Baby. Przebyłam przeszkolenie w zakresie terapii odruchowej lokomocji wg Vojty. Posługuję się metodą Kinesiology Taping(2010).

Jestem mamą dwóch córek: Marty i Sylwii.

 

Są to zajęcia prowadzone w naszym klubie przez Baltimę, której założycielką jest Iwona Olendrowicz