Zajęcia dla Dzieci
PRZERWA WAKACYJNA

Warsztaty dobrej zabawy to pojedyncze spotkanie, które daje rodzicom wskazówki jak poprzez zabawę rozwijać swoje dziecko. Rodzice widzą ciekawość świata swojej pociechy i jej pragnienie rozwoju. Lecz, szczególnie przy pierwszym dziecku, często nie mają pomysłów na zabawy z nim. Warsztaty dają okazję poznania nowych sposobów na wspieranie rozwoju dziecka.
 
Proponowane na warsztatach zabawy pomagają maleństwu odkrywać swoje ciało, zachęcać do koordynacji wzrokowo – ruchowej. Z drugiej strony – przedstawiane są też zabawy wyciszające, pomocne w usypianiu dziecka. Fizjoterapeutka zwraca też uwagę na istotne kroki rozwoju dziecka. Przy okazji może korygować drobne błędy w postępowaniu z dzieckiem dotyczące np sposobów na noszenie, branie na ręce itp.

Podział wiekowy grup odpowiada osiąganym na danym etapie umiejętnościom:
- dzieci 3 - 6 to te, które co najmniej obracjają się na boki
- do grupy 6 - 9 miesięcy zapraszamy dzieci, które samodzielnie siedzą,
- a do grupy 9 - 12 - zaczynające czy już potrafiące raczkować
Zajęcia prowadzi specjalista - fizjoterapeuta dziecięca Edyta Wdowiak, która od ponad 20 lat zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci.

Grupa liczy od 3 do 8 dzieci, prowadząca może więc podchodzić do każdego indywidualnie.
Część warsztatowa trwa około godzinę, następnie jest około pół godziny czasu na rozmowę, podsumowanie, pytania.
Ważne: warsztaty przeznaczone są dla dzieci, które rozwijają się prawidłowo lub rodzice nie dostrzegają poważnych zaburzeń. Nie są czasem terapii indywidualnej - gdyż wówczas inni obecni rodzice i dzieci nie skorzystaliby z tego czasu. Jeśli jednak rodzic ma wątpliwości dotyczące rozwoju, może poprosić o rozmowę indywidualną po spotkaniu.

KOSZT: 80zł za dziecko; 100 za bliźniaki. Klubowicze: 70zł za dziecko; 90 za bliźniaki.
ZAPISY: dp@dobrypoczatek.pl lub telefonicznie: 606 95 99 92
Co zabrać? Dla dziecka: kocyk, pieluszkę tetrową / flanelową; wygodne ubranko dla dziecka (np. śpioszki lub rajstopki - nie twarde spodnie czy sukienki / spódnice), kilka ulubionych zabawek dziecka, oliwkę. Dla siebie: strój nie krepujący ruchów, papcie / grubsze skarpetki