Zajęcia dla Dzieci
Warsztaty dobrej zabawy to pojedyncze spotkanie, które daje rodzicom wskazówki jak poprzez zabawę rozwijać swoje dziecko. Rodzice widzą ciekawość świata swojej pociechy i jej pragnienie rozwoju. Lecz, szczególnie przy pierwszym dziecku, często nie mają pomysłów na zabawy z nim. Warsztaty dają okazję poznania nowych sposobów na wspieranie rozwoju dziecka.
Proponowane na warsztatach zabawy pomagają maleństwu odkrywać swoje ciało, zachęcać do koordynacji wzrokowo – ruchowej. Z drugiej strony – przedstawiane są też zabawy wyciszające, pomocne w usypianiu dziecka. Fizjoterapeutka zwraca też uwagę na istotne kroki rozwoju dziecka. Przy okazji może korygować drobne błędy w postępowaniu z dzieckiem dotyczące np sposobów na noszenie, branie na ręce itp.

Ważne: warsztaty przeznaczone są dla dzieci, które rozwijają się prawidłowo lub rodzice nie dostrzegają poważnych zaburzeń. Nie są czasem terapii indywidualnej - gdyż wówczas inni obecni rodzice i dzieci nie skorzystaliby z tego czasu. Jeśli jednak rodzic ma wątpliwości dotyczące rozwoju, może poprosić o rozmowę indywidualną po spotkaniu.
Zajęcia prowadzi specjalista - fizjoterapeuta dziecięca Edyta Wdowiak, która od ponad 20 lat zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY

Dzieci 3 - 6 miesięcy - poniedziałek 12 lutego, godzina 10.00

 
Podział wiekowy grup odpowiada osiąganym na danym etapie umiejętnościom:
- dzieci 3 - 6 to te, które co najmniej obracjają się na boki
- do grupy 6 - 9 miesięcy zapraszamy dzieci, które samodzielnie siedzą,
- a do grupy 9 - 12 - zaczynające czy już potrafiące raczkować

ZAPISY:
dp@dobrypoczatek.pl lub telefonicznie: 505 196 030

KOSZT:
80zł za dziecko; 100 za bliźniaki. Klubowicze: 70zł za dziecko; 90 za bliźniaki.

Grupa liczy od 3 do 8 dzieci
, prowadząca może więc podchodzić do każdego indywidualnie.

Czas trwania zajęć:
 Całość 1,5 godziny. Część warsztatowa trwa około godzinę, następnie jest około pół godziny czasu na rozmowę, podsumowanie, pytania.

Co zabrać?
 Dla dziecka: kocyk, pieluszkę tetrową / flanelową; wygodne ubranko dla dziecka (śpioszki lub rajstopki), kilka ulubionych małych zabawek dziecka, oliwkę. Dla siebie: strój nie krępujący ruchów, papcie / grubsze skarpetki