Prowadzący

Spotkania od 2004 roku prowadzą Ania i Michał Koszla - fizjoterapeuci, zajmujący się fizjoterapią kobiet (zobacz stronę koszla.pl). Michał prowadzi kursy dla fizjoterapeutów z zakresu terapii dna miednicy oraz fizjoterapii w połogu. Ania jest też doulą, skończyła kursy poradnictwa laktacyjnego oraz Studium Terapii Rodzin. Prywatnie - rodzice 5 dzieci.

Miejsce.

Spotkania odbywają się w naszym Klubie dla Rodzin, który urządzaliśmy z myślą o komforcie kobiet w ciąży. W dużej sali jest więc wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, wygodne fotele z podłokietnikami - choć części teoretycznych na spotkaniach można też słuchać na workach relaksacyjnych lub na miękkich materacach. Przed zajęciami i w czasie przerw zapraszamy do sali klubowej, gdzie można napić się herbaty, kawy, wody mineralnej.

Ćwiczenia.

Ćwiczenia porodowe dostosowujemy do aktualnych standardów porodów w Poznaniu. Dzięki współpracy z wieloma lekarzami i położnymi z różnych szpitali, wiemy na bieżąco, jak sprawdza się nasz system przygotowania do porodu.

Mamy też wyjątkowy, autorski program ćwiczeń w ciąży. Jego twórca i prowadzący to fizjoterapeuta, który specjalizuje się w ćwiczeniach położniczych. Oparł go o swoją pracę magisterską, publikacje autorów z różnych krajów, najnowsze techniki fizjoterapii oraz własne doświadczenia. Program pozwala zachować sprawność, uniknąć obrzęków, uczucia zmęczenia czy bólu, przez co jest faktycznie niezbędny w czasie ciąży.

Ćwiczenia te są bezpieczne, a prowadzący dobiera je indywidualnie. Dlatego wszystkie kursantki bez obaw mogą w nich uczestniczyć.

Nowości.

Pokazujemy nowoczesne techniki walki z bólem porodowym, na przykład jako pierwsi w Polsce oferowaliśmy wypożyczenie TENS-a porodowego. Mamy uczymy, co mogą robić, a czego powinny unikać, aby szybciej wracać do formy po porodzie oraz uniknąć przykrych dolegliwości związanych z dnem miednicy  - są to podstawy naszego autorskiego programu Atrakcyjna Mama