Zajęcia w czwartki:

17.30 - 5-7-latki, grupa początkująca

Zapisy: baltima@baltima.eu lub tel. 506 477 741     

Balet dla dzieci to zabawa z tańcem. Podczas zajęć dzieci zaznajamiają się z zasadami i elementami tańca klasycznego oraz tańca ludowego. Zdobyte umiejętności pozwalają łączyć elementy w całość, tworząc układy choreograficzne, które z dumą można prezentować rodzinie. Ćwiczeniom baletowym towarzyszy różnorodna muzyka, pozwalająca ukształtować wrażliwość dzieci, jak również zapoznać z pojęciami muzycznymi. Nie brakuje także ćwiczeń rozciągających, rozwijających koordynację ruchową oraz polepszających orientację przestrzenną. Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z klasycznymi formami tańca. Szczególna uwaga skupiona jest również na kształtowaniu poczucia estetyki. Ale przede wszystkim zajęcia mają wywoływać uśmiech na twarzy i radość w sercu każdego dziecka na myśl o kolejnym spotkaniu.

Cykle zajęć kończą się przygotowanymi przez dzieci pokazami dla rodziców - w czerwcu.

Miejsce zajęć:

Klub dla Rodzin "Dobry Początek"

Poznań, os. Powstańców Warszawy 6Ł

(Piątkowo/ Jeżyce, przy trasie PST)

Lekcje baletu dla dzieci odbywają się w dużej sali (prawie 60m2), z wentylacją i klimatyzacją. Na podłodze są panele, które zapewniają komfort ruchów, jest też ściana luster, która daje małym tancerzom możliwość oglądania na bieżąco swoich postępów.

Grupy - liczą maksymalnie 12 dzieci

Zajęcia opracowała: Iwona Olendrowicz

Mam ogromne szczęście, że mogę w życiu robić to, co sprawia mi ogromną radość. Taniec i dzieci to dwie największe miłości mojego życia. Zawodowo jestem dyplomowaną tancerką, zaś prywatnie młodą mamą cudownego chłopca. Wykształcenie zdobyłam w poznańskiej szkole baletowej. Taniec towarzyszył mi przez cały okres studiów. Tańczyłam na deskach niemieckich teatrów, współpracowałam z krakowskim Zespołem Tańców Dawnych, jak również Filharmonią Narodową w Warszawie. Nieobce są mi różne techniki tańca. Jednak wiele nauczyłam się także od dzieci, gdyż całe życie mam przyjemność z nimi przebywać.

Pragnę zaszczepić w dzieciach poczucie estetyki, a moim celem jest uśmiech dziecka.

Więcej informacji na stronie  baltima.eu