Spotkania „PRAKTYCZNIE RODZIMY”

cykl 4 spotkań w poniedziałki o godzinie 19.00 do 21.00 – 21.15; Grupa liczy maksymalnie 8 mam

NAJBLIŻSZA GRUPA: od  25 listopada do 16 grudnia, kolejna w styczniu: 8 (wyjątkowo poniedziałek), 13, 20 i 27

Spotkania prowadzi Ania lub Michał Koszla – fizjoterapeuci, którzy prowadzą szkołę rodzenia od 2004 roku. Na co dzień zajmują się bólem w ciąży, po porodzie, rozejściem mięśni prostych brzucha oraz zaburzeniami dna miednicy (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów i nie tylko) – więcej o nas znajdziesz tutaj

Teorię znajdziesz w internecie. Ćwiczenia? Pewnie też, ale nie dowiesz się, czy to, co widzisz, robisz poprawnie. My jesteśmy po to, abyś była praktycznie przygotowana do porodu. Oczywiście, omówimy to, co najważniejsze i odpowiemy na Twoje pytania.

Każde spotkanie trwa 2 godziny (maksymalnie 2 godziny 15 minut)

Zaczynamy od praktyki - czyli  50 minut ćwiczeń
Są to ćwiczenia porodowe, relaksacyjne, przeciwbólowe (rozciągające). W parach: pozycje porodowe, pomoc w I i II fazie szczególnie: jak zwiększyć szansę na poród bez nacięcia krocza. Panów uczymy masaży, które można wykorzystać nie tylko w czasie porodu. Są też oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy, trening profilaktyczny (czyli: prawidłowe nawyki w ciąży i po porodzie, aby nie nabawić się przykrych dolegliwości). Wprowadzamy też bezpieczny zestaw ćwiczeń w pierwszych dniach połogu.

Poza tym krótkie, około 10 minutowe ćwiczenia są też na koniec każdego spotkania (po części teoretycznej) – jest to forma „zadania domowego” do treningu w kolejnych dniach.

Na każdym spotkaniu w cyklu omawiamy ważne zagadnienia. Są to po kolei:

Temat 1
„Kobieta zmienną jest” - czyli zmiany w ciele kobiety w czasie ciąży i podczas porodu. Czy mogę być aktywna do dnia porodu? Co z nacięciem krocza? Co tak naprawdę oznacza zdrowe dno miednicy?
Na to spotkanie zapraszamy same mamy

Temat 2
„Wyprawa w nieznane" - czyli kilka słów o porodzie: co dzieje się z mamą i dzieckiem, jaka jest rola osoby towarzyszącej.
Na to spotkanie zapraszamy mamę z osobą lub osobami które będą jej towarzyszyć podczas porodu.
UWAGA: jest inna kolejność tego spotkania:
5 – 10 minut ćwiczeń przypominających; teoria; 50 minut ćwiczeń

Temat 3
„To znowu ja?” - czyli jak pomóc sobie wrócić do formy po porodzie? Na co zwracać uwagę? Czego nie robić, aby sobie nie zaszkodzić?
Podobnie, jak spotkanie 1 – dla mam.

Temat 4
„Wielka zmiana” - czyli o rodzinie z małym dzieckiem, o potrzebach nie tylko dziecka, ale też mamy... i taty. Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ często przy okazji fizjoterapii rozmawiamy z rodzicami o emocjach, nowych obowiązkach, podejściu do dziecka, do siebie nawzajem. Spotkanie prowadzi Ania Koszla – nie tylko fizjoterapeuta, ale też absolwentka Studium Terapii Rodzin we Wrocławiu
Gorąco zapraszamy mamy z mężami / partnerami.

INFORMACJE

CENA: 250zł za cykl 4 spotkań; płatne na 1-szym spotkaniu gotówką lub w dniu spotkania przelewem.

RABAT: 25zł dla uczestników spotkania „Instrukcja obsługi niemowlęcia”

W przypadku konieczności rezygnacji z udziału w dalszych zajęciach – zwrot przelewem 50zł za każde odwołane przez uczestnika spotkanie, jeśli rezygnacja była zgłoszona najdalej w dniu spotkania do godziny 14.00

ZAPISY: mailowe na adres dp@dobrypoczatek.pl lub telefoniczne: 606 95 99 92

Przed zapisem prosimy o przeczytanie informacji praktycznych (tutaj kliknij)