Wieczorowa szkoła rodzenia

Spotkania „PRAKTYCZNIE RODZIMY” – cykl 4 spotkań raz w tygodniu, w czwartki o godzinie 19.00 do około 21.30. Grupy liczą od 3 do 8 mam/par.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA – tu kliknij

Teorię znajdziesz w internecie. Ćwiczenia? Pewnie też, ale nie dowiesz się, czy to, co widzisz, robisz poprawnie. My jesteśmy po to, abyś była praktycznie przygotowana do porodu. Oczywiście, omówimy to, co najważniejsze i odpowiemy na Twoje pytania.

Na każdym spotkaniu jest około godzina ćwiczeń
Są to ćwiczenia porodowe, relaksacyjne, przeciwbólowe (rozciągające). W parach: pozycje porodowe, pomoc w I i II fazie szczególnie: jak zwiększyć szansę na poród bez nacięcia krocza. Panów uczymy masaży, które można wykorzystać nie tylko w czasie porodu. Są też oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy, trening profilaktyczny (czyli: prawidłowe nawyki w ciąży i po porodzie, aby nie nabawić się przykrych dolegliwości). Wprowadzamy też bezpieczny zestaw ćwiczeń w pierwszych dniach połogu.

Na każdym spotkaniu w cyklu omawiamy ważne zagadnienia. 

Temat 1
„Wyprawa w nieznane” – czyli kilka słów o porodzie: co dzieje się z mamą i dzieckiem, jaka jest rola osoby towarzyszącej.

Temat 2
„Kobieta zmienną jest” – czyli zmiany w ciele kobiety w czasie ciąży i podczas porodu. Co z nacięciem krocza? Co tak naprawdę oznacza zdrowe dno miednicy?

Temat 3
„Wielka zmiana” – czyli o rodzinie z małym dzieckiem, o potrzebach nie tylko dziecka, ale też mamy… i taty. Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ często przy okazji fizjoterapii rozmawiamy z rodzicami o emocjach, nowych obowiązkach, podejściu do dziecka, do siebie nawzajem.

Temat 4 
„To znowu ja?” – czyli jak pomóc sobie wrócić do formy po porodzie? Na co zwracać uwagę? Czego nie robić, aby sobie nie zaszkodzić?

Spotkania prowadzi Ania (czasami lub Michał Koszla) – fizjoterapeuci, którzy prowadzą szkołę rodzenia od 2004 roku. Na co dzień zajmują się bólem w ciąży, po porodzie, rozejściem mięśni prostych brzucha oraz zaburzeniami dna miednicy (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów i nie tylko). Ania Koszla jest też absolwentką Studium Terapii Rodzin we Wrocławiu, ukończyła kursy poradnictwa laktacyjnego oraz kurs doula przy porodzie. – więcej o nas znajdziesz tutaj

ZAPISY: mailowe na adres dp@dobrypoczatek.pl lub telefoniczne: 606 95 99 92.
Prosimy podać  imię, nazwisko, wybraną grupę, telefon kontaktowy i przewidywaną datę porodu.