NASZA HISTORIA

„Dobry Początek”, podobnie, jak wiele innych firm rodzinnych, powstał dzięki spleceniu się różnych pasji podpartych wiedzą oraz pytań i sugestii, początkowo stawianych przez naszych przyjaciół i znajomych, a później kursantów i pacjentów.

Zaczęło się ponad 10 lat temu od pytania koleżanki, która właśnie została mamą: „jak ja mogę ćwiczyć, co mogę robić?”. Michał przewertował wiele książek z biblioteki poznańskiego AWF-u. Okazało się, że tak naprawdę informacji na ten temat jest bardzo mało, a znalezione na ogół pochodziły sprzed wielu lat. To podsunęło Michałowi temat na pracę magisterską. Uzyskanie do niej materiałów było możliwe dzięki pasji śpiewaczej – a dokładniej dzięki tournee po Stanach Zjednoczonych (po ośrodkach uniwersyteckich), na które Michał pojechał z Chórem Kameralnym UAM. Tłumaczenie materiałów, które uzyskał dzięki życzliwości wielu osób, było naszą wspólną, żmudną pracą. Zdobyta wiedza stała się teoretyczną podstawą programu Atrakcyjna Mama. Skuteczność tego programu oceniliśmy na własnej skórze (a dokładniej – na sylwetce Ani) po urodzeniu się naszego pierwszego synka.

Opracowując program Atrakcyjna Mama chcieliśmy zmierzyć się z tematyką nietrzymania moczu. Temat z czasem okazał się bardziej rozległy, bo przecież osłabione mięśnie dna miednicy są powodem również innych dolegliwości. Tak powstał stale ulepszany projekt ?Kobiecych Terapii”, który daje Michałowi ogromną satysfakcję z możliwości niesienia pomocy w trudnych sytuacjach.

Pomysł powstania Szkoły Rodzenia narodził się z chęci dzielenia się naszą wiedzą na temat sprawności w ciąży i po porodzie. Nasi przyjaciele i znajomi (będący w ciąży lub mający małe dzieci) zadawali nam wiele pytań, które określiły, jakie zagadnienia powinniśmy poruszać na zajęciach. Często widzieliśmy, że wyczerpującą i w pełni fachową odpowiedź na te pytania może udzielić tylko specjalista z danej dziedziny, dlatego też do prowadzenia spotkań Szkoły Rodzenia zaprosiliśmy odpowiednią kadrę. Cieszymy się, że nasi kursanci obdarzają nas zaufaniem i że możemy uczestniczyć w oczekiwaniu na narodziny tak wielu dzieci.

A poradnictwo laktacyjne wyniknęło z zaufania, jakim obdarzają nas uczestniczki szkoły rodzenia czy programu Atrakcyjna Mama, dzwoniąc do nas w razie kłopotów z karmieniem piersią. Aby móc fachowo im pomagać, Ania ukończyła specjalistyczne kursy i stale poszerza swoją wiedzę.

Klub dla Rodzin to miejsce, które powstawało w naszych głowach przez 7 lat. Przez ten czas sami doświadczyliśmy, że w Poznaniu brakuje miejsc, gdzie mamy z dziećmi czułyby się swobodnie. Gdzie mogłyby zarówno zadbać o swoją kondycję i sprawność, jak też rozwiać swoje wątpliwości i podzielić się swoimi doświadczeniami. Zachęcani przez kursantów szkoły rodzenia, którą przez 5 lat prowadziliśmy w wynajmowanych salach, zaczęliśmy więc szukać dobrego miejsca na taki klub. Nasze poszukiwania zajęły nam… około 2 lat. Z tej perspektywy prawie półroczny remont lokalu, który w końcu znaleźliśmy, wydaje się krótki. Pierwsze zajęcia w naszym klubie odbyły się w październiku 2009 roku.