Spotkania „PRAKTYCZNIE RODZIMY” - cykl 4 spotkań raz w tygodniu o godzinie 19.00 do około 21.30

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA - SPRAWDŹ

Spotkania prowadzi Ania lub Michał Koszla – fizjoterapeuci, którzy prowadzą szkołę rodzenia od 2004 roku. Na co dzień zajmują się bólem w ciąży, po porodzie, rozejściem mięśni prostych brzucha oraz zaburzeniami dna miednicy (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów i nie tylko) – więcej o nas znajdziesz tutaj

Teorię znajdziesz w internecie. Ćwiczenia? Pewnie też, ale nie dowiesz się, czy to, co widzisz, robisz poprawnie. My jesteśmy po to, abyś była praktycznie przygotowana do porodu. Oczywiście, omówimy to, co najważniejsze i odpowiemy na Twoje pytania.

Dlatego na każdym spotkaniu jest około godzina ćwiczeń
Są to ćwiczenia porodowe, relaksacyjne, przeciwbólowe (rozciągające). W parach: pozycje porodowe, pomoc w I i II fazie szczególnie: jak zwiększyć szansę na poród bez nacięcia krocza. Panów uczymy masaży, które można wykorzystać nie tylko w czasie porodu. Są też oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy, trening profilaktyczny (czyli: prawidłowe nawyki w ciąży i po porodzie, aby nie nabawić się przykrych dolegliwości). Wprowadzamy też bezpieczny zestaw ćwiczeń w pierwszych dniach połogu.

Każde spotkanie trwa 2 godziny 15
 minut (maksymalnie 2h 30 minut) 
Na każde spotkanie zapraszamy Panie i ich mężów / partnerów. Jednak Panowie są szczególnie mile widziani na częściach teoretycznych spotkania nr 2 i 4.

Na każdym spotkaniu w cyklu omawiamy ważne zagadnienia. Są to po kolei:

Temat 1
„Kobieta zmienną jest” - czyli zmiany w ciele kobiety w czasie ciąży i podczas porodu. Co z nacięciem krocza? Co tak naprawdę oznacza zdrowe dno miednicy?

Temat 2
„Wyprawa w nieznane" - czyli kilka słów o porodzie: co dzieje się z mamą i dzieckiem, jaka jest rola osoby towarzyszącej.

Temat 3
„Wielka zmiana” - czyli o rodzinie z małym dzieckiem, o potrzebach nie tylko dziecka, ale też mamy... i taty. Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ często przy okazji fizjoterapii rozmawiamy z rodzicami o emocjach, nowych obowiązkach, podejściu do dziecka, do siebie nawzajem. Spotkanie prowadzi Ania Koszla – nie tylko fizjoterapeuta, ale też absolwentka Studium Terapii Rodzin we Wrocławiu

Temat 4
„To znowu ja?” - czyli jak pomóc sobie wrócić do formy po porodzie? Na co zwracać uwagę? Czego nie robić, aby sobie nie zaszkodzić?

INFORMACJE

CENA cena za cykl: 300zł - płatne po 100zł za spotkanie; czwarte spotkanie bezpłatne

ZAPISY: mailowe na adres dp@dobrypoczatek.pl lub telefoniczne: 606 95 99 92

WYTYCZNE SANITARNE NA CZAS ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM:
- grupy są kameralne - maksymalnie 4 mamy / pary (w sali 56 m2)
- sprzęt używany do ćwiczeń jest dezynfekowany przez prowadzących przed i po spotkaniu
- wszyscy (prowadzący i uczestnicy) nosimy maseczki  (ewentualnie przyłbice)
- zachowujemy dystans między uczestnikami (parami) oraz na linii prowadzący / uczestnicy
- prowadzący nie wpuszczają osób z oznakami infekcji (kaszel, katar, chrypka)
- prowadzący proszą o opuszczenie zajęć mamę /parę, jeśli jedno z pary zaczyna wykazywać oznaki infekcji w czasie zajęć
- dezynfekujemy ręce przed wejściem na salę ćwiczeń, przed skorzystaniem z wc oraz po jego opuszczeniu (płyn do dezynfekcji zapewniają prowadzący)

Przed zapisem prosimy o przeczytanie informacji praktycznych (tutaj kliknij)