DO KOŃCA PANDEMII - SPOTKANIA ON-LINE

- kliknij w link (box) powyżej, lub przejdź do zakładki "domowa - on line"

Spotkania „PRAKTYCZNIE RODZIMY”

cykl 4 spotkań w poniedziałki o godzinie 19.00 do 21.00 – 21.15; Grupa liczy maksymalnie 8 mam

NAJBLIŻSZA GRUPA: będziemy zbierać zapisy, jak tylko zobaczymy "światełko w tunelu" z opanowaniem pandemii

Spotkania prowadzi Ania lub Michał Koszla – fizjoterapeuci, którzy prowadzą szkołę rodzenia od 2004 roku. Na co dzień zajmują się bólem w ciąży, po porodzie, rozejściem mięśni prostych brzucha oraz zaburzeniami dna miednicy (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów i nie tylko) – więcej o nas znajdziesz tutaj

Teorię znajdziesz w internecie. Ćwiczenia? Pewnie też, ale nie dowiesz się, czy to, co widzisz, robisz poprawnie. My jesteśmy po to, abyś była praktycznie przygotowana do porodu. Oczywiście, omówimy to, co najważniejsze i odpowiemy na Twoje pytania.

Każde spotkanie trwa 2 godziny (maksymalnie 2 godziny 15 minut)

Zaczynamy od praktyki - czyli  50 minut ćwiczeń
Są to ćwiczenia porodowe, relaksacyjne, przeciwbólowe (rozciągające). W parach: pozycje porodowe, pomoc w I i II fazie szczególnie: jak zwiększyć szansę na poród bez nacięcia krocza. Panów uczymy masaży, które można wykorzystać nie tylko w czasie porodu. Są też oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy, trening profilaktyczny (czyli: prawidłowe nawyki w ciąży i po porodzie, aby nie nabawić się przykrych dolegliwości). Wprowadzamy też bezpieczny zestaw ćwiczeń w pierwszych dniach połogu.

Poza tym krótkie, około 10 minutowe ćwiczenia są też na koniec każdego spotkania (po części teoretycznej) – jest to forma „zadania domowego” do treningu w kolejnych dniach.

Na każde spotkanie zapraszamy Panie i ich mężów / partnerów. Jednak Panowie są szczególnie mile widziani na częściach teoretycznych spotkania nr 2 i 4.

Na każdym spotkaniu w cyklu omawiamy ważne zagadnienia. Są to po kolei:

Temat 1
„Kobieta zmienną jest” - czyli zmiany w ciele kobiety w czasie ciąży i podczas porodu. Co z nacięciem krocza? Co tak naprawdę oznacza zdrowe dno miednicy?

Temat 2
„Wyprawa w nieznane" - czyli kilka słów o porodzie: co dzieje się z mamą i dzieckiem, jaka jest rola osoby towarzyszącej.
UWAGA: jest inna kolejność tego spotkania:
5 – 10 minut ćwiczeń przypominających; teoria; 50 minut ćwiczeń

Temat 3
„To znowu ja?” - czyli jak pomóc sobie wrócić do formy po porodzie? Na co zwracać uwagę? Czego nie robić, aby sobie nie zaszkodzić?

Temat 4
„Wielka zmiana” - czyli o rodzinie z małym dzieckiem, o potrzebach nie tylko dziecka, ale też mamy... i taty. Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ często przy okazji fizjoterapii rozmawiamy z rodzicami o emocjach, nowych obowiązkach, podejściu do dziecka, do siebie nawzajem. Spotkanie prowadzi Ania Koszla – nie tylko fizjoterapeuta, ale też absolwentka Studium Terapii Rodzin we Wrocławiu

INFORMACJE

CENA: 250zł za cykl 4 spotkań; płatne na 1-szym spotkaniu gotówką lub w dniu spotkania przelewem.

RABAT: 10 zł dla osoby, która wcześniej uczestniczyła w  spotkaniu „Instrukcja obsługi niemowlęcia”; podobnie: 10zł dla uczestniczek warsztatu "Mniam, mniam"
RABATY SUMUJĄ SIĘ

W przypadku konieczności rezygnacji z udziału w dalszych zajęciach – zwrot przelewem 50zł za każde odwołane przez uczestnika spotkanie, jeśli rezygnacja była zgłoszona najdalej w dniu spotkania do godziny 14.00

ZAPISY: mailowe na adres dp@dobrypoczatek.pl lub telefoniczne: 606 95 99 92

Przed zapisem prosimy o przeczytanie informacji praktycznych (tutaj kliknij)