Nasza szkoła rodzenia prowadzona jest od 2004 roku przez zespół specjalistów. Zajęcia odbywają się w grupach od 3 do maksymalne 8 par, w przyjaznej atmosferze. Najważniejsze jest dla nas przekazanie praktycznych umiejętności związanych z porodem i rodzicielstwem.

Jest to szkoła niezależna. Aby zapewnić dobre, praktyczne przygotowanie do porodu w czasie zajęć wieczorowych mamy 8 sesji ćwiczeń, a w czasie weekendowych 6 -  szczególnie powtarzamy ćwiczenia porodowe. Dzięki temu "nasze" mamy, pary dają sobie radę nawet podczas trudnego porodu - między innymi mają nawyk dobrego, spokojnego oddychania.

Proponujemy spotkania:
wieczorowa szkoła rodzenia - teoria i praktyka; 8 dni spotkań w poniedziałki i środy w godzinach 18.30 - 21.00
weekendowa szkoła rodzenia - głównie praktyka, plus najważniejsza teoria; 2 soboty w godzinach 9.00 - około 15.30

W ramach domowej szkoły oferujemy indywidualne spotkania, których tematykę mama / para dobiera do swoich potrzeb. Te zajęcia kierujemy głównie do mam, które muszą leżeć w ciąży (a więc - możliwość ćwiczeń jest bardzo ograniczona). Ze spotkań domowych korzystają też bardzo zapracowane panie, pary, na ogół pod koniec ciąży, które we wcześniejszych tygodniach nie mogły chodzić na spotkania grupowe.

Dla mam będących w kolejnej ciąży przygotowaliśmy cykl "szkoły na bis" - proponujemy spotkania indywidualne (w domu mamy lub w klubie). Tutaj omawiamy przebieg poprzedniego porodu (porodów) i podpowiadamy, co będzie się różnić; dużo ćwiczymy i przypominamy sobie praktykę opieki nad noworodkiem. Jest też czas na rozmowę o kolejnej zmianie w rodzinie i o przyjęciu braciszka / siostrzyczki przez starsze rodzeństwo.