Nasza szkoła rodzenia istnieje od 2004 roku. Została założona przez Anię i Michała Koszla. Michał od 2001 roku jest fizjoterapeutą, polskim pionierem fizjoterapii w połogu i fizjoterapii dna miednicy. Ania jest fizjoterapeutą, ukończyła też kursy poradnictwa laktacyjnego oraz Studium Terapii Rodzin. (więcej o nas przeczytasz tutaj). 

Przez 15 lat razem z grupą specjalistów: lekarzy ginekologów, pediatrów oraz położnych i psychologów przygotowaliśmy do porodu i rodzicielstwa ponad 3500 par, prowadząc zarówno ćwiczenia jak i spotkania teoretyczne.

Jednak od roku szkolnego 2019/20 postanowiliśmy na naszych zajęciach skupić się na tym, co dla fizjoterapeutów jest najważniejsze: praktycznym przygotowaniu do porodu i rodzicielstwa.

Proponujemy różne formy spotkań – „dla każdego coś miłego” - a raczej coś, co jest dla każdego najbardziej potrzebne.

Spotkania wieczorowe – czyli „Praktycznie rodzimy” – to cykl 4 spotkań trwających po 2 godziny, w poniedziałki od 19.00 do 21.00. Na każdym z nich jest godzina ćwiczeń i około 40 minut omówienia najważniejszych tematów związanych z porodem i rodzicielstwem.

Spotkania weekendowe – to „Instrukcja obsługi niemowlęcia” - 1 spotkanie trwające 3 – 3,5 godziny. A na nim temat rozwoju dziecka oraz dużo praktycznych ćwiczeń.

W ramach domowej szkoły oferujemy indywidualne spotkania, których tematykę mama / para dobiera do swoich potrzeb. Te zajęcia kierujemy głównie do mam, które muszą leżeć w ciąży (a więc - możliwość ćwiczeń jest bardzo ograniczona). Ze spotkań domowych korzystają też bardzo zapracowane panie, pary, na ogół pod koniec ciąży, które we wcześniejszych tygodniach nie mogły chodzić na spotkania grupowe.

Dla mam będących w kolejnej ciąży przygotowaliśmy cykl szkoły na bis - proponujemy spotkania indywidualne (w domu mamy lub w klubie). Tutaj omawiamy przebieg poprzedniego porodu (porodów) i podpowiadamy, co będzie się różnić; dużo ćwiczymy i przypominamy sobie praktykę opieki nad noworodkiem. Jest też czas na rozmowę o kolejnej zmianie w rodzinie i o przyjęciu braciszka / siostrzyczki przez starsze rodzeństwo.